Neon Wolves vznikli v roce 2018 v malém švédském městečku Åkerström, kde se parta přátel rozhodla oživit nostalgický zvuk 80. let s moderním přístupem. Kapela rychle získala pozornost díky své unikátní kombinaci synthwave melodií, temných elektronických rytmů a atmosférických vokálů, které evokují cyberpunkové vize budoucnosti.
Jejich debutové album 'Digital Shadows' z roku 2019 se stalo kultovním dílem undergroundové scény. Skladby jako 'Chrome Hearts' a 'Midnight Protocol' definovaly jejich charakteristický zvuk - pulsující basové linky, nostalgické syntezátorové melodie a melancholické vokály, které vypráví příběhy o technologické alienaci a romantice budoucnosti.
Zlom přišel v roce 2021, kdy jejich singl 'Electric Dreams' dosáhl virálního úspěchu na sociálních sítích. Video klip, natočený v retro-futuristickém stylu s neonovými barvami a analogovými efekty, získal přes 50 milionů zhlédnutí během prvních tří měsíců. To otevřelo kapele dveře k mezinárodnímu turné a spolupráci s renomovanými producenty elektronické hudby.
Druhé album 'Neon Genesis' z roku 2022 ukázalo evoluci jejich zvuku. Přidali prvky dark ambient a industrial hudby, což vytvořilo ještě temnější a atmosféričtější zvuk. Kritici oceňovali jejich schopnost vytvářet filmové soundscapy, které posluchače transportují do kybernetických světů plných neonových světel a digitálních duchů.
Neon Wolves nejsou jen hudební skupina, ale celé umělecké hnutí. Jejich koncerty jsou multimediální zážitky kombinující živou hudbu s vizuálními projekcemi, laserovými show a interaktivními prvky. Každý člen kapely vystupuje v charakteristických kostýmech inspirovaných cyberpunk estetikou - reflexní materiály, LED osvětlení a futuristické masky.
Textově se kapela zabývá tématy technologické evoluce, digitální identity a vztahu mezi člověkem a strojem. Jejich skladby často vypráví příběhy o lidech žijících v hyperkonektovaném světě, kde hranice mezi realitou a virtuálním světem mizí. Zpěvák Magnus Eriksen popisuje jejich hudbu jako 'soundtrack k dystopické budoucnosti, kterou si možná sami vytváříme'.
Ve svém domácím studiu v Åkerstömu experimentují s analogovými syntezátory z 80. let, které kombinují s moderními digitálními technologiemi. Používají unikátní setup zahrnující vintage Moog syntezátory, Roland drum machines a custom-built modulární systémy. Tento přístup jim umožňuje vytvářet zvuk, který je současně nostalgický i inovativní.
Jejich poslední EP 'Ghost in the Machine' z roku 2023 bylo nahrán výhradně na analogové pásky, což dodalo hudbě charakteristické saturované teplo. Každá skladba prošla složitým procesem post-produkce, kde experimentovali s reverzními efekty, modulací a spektrálním processingem.
Neon Wolves se stali průkopníky nové vlny synthwave hudby v Evropě. Jejich přístup ovlivnil desítky mladých producentů a kapel, kteří se snaží napodobit jejich unikátní estetiku. Založili také vlastní label 'Synthetic Dreams Records', který podporuje emerging umělce v oblasti dark electronic hudby.
Kapela aktivně spolupracuje s nezávislými filmaři a tvůrci videohher. Jejich hudba zazněla v několika indie sci-fi filmech a cyberpunk video hrách, což jim přineslo nové publikum mimo tradiční hudební scénu. Plánují také vlastní multimedia projekt - interaktivní album, které bude kombinovat hudbu s VR zážitkem.
V roce 2024 kapela oznámila ambiciózní koncertní turné 'Neon Odyssey', které zavede jejich multimediální show do největších evropských měst. Připravují také čtvrté studiové album, které má podle jejich slov 'posunout hranice synthwave do zcela nových dimenzí'. Experimentují s AI-generovanými vokály a real-time vizuálními systémy řízenými hudbou.
Neon Wolves představují novou generaci elektronických umělců, kteří nejen tvoří hudbu, ale vytvářejí kompletní umělecké světy. Jejich vliv na současnou elektronickou scénu je nepopiratelný a jejich vize budoucnosti hudby inspiruje stále více mladých kreativců po celém světě.
Magnus Eriksen (Švédsko)
hlavní vokály, syntezátory
Astrid Lindström (Švédsko)
syntezátory, programování, backing vokály
Lars Johansson (Švédsko)
baskytara, syntezátorové basy
Erik Nordahl (Norsko)
bicí, drum programming, perkuse
Nora Käller (Finsko)
visual artist, světelný design, stage design
David Chen (Kanada)
sound engineer, producer, mastering
Isabella Romano (Itálie)
marketing, social media, creative direction
Marcela Vobrouzková (Česká republika)
bicí a občasná moderace
Emilia Rankl (Švýcarsko)
live visuals, projekce
Hututoš (Česká republika)
Zpěv, Housle, Skladatel, Kapelník
Hubert 'Hubertus' Vomáčka (Česká republika)
Baskytara, Kontrabas, Zpěv
Ondřej 'Džes' Džavík (Slovensko)
bicí, perkuse
Folklórní Dvůr "U Zelené Révy"
Česká republika, Vinná Lhota
Singularita Zvuku
Zborcený Časoprostor (u centra galaxie Andromeda), Centrum Galaxie (fiktivní, mezigalaktické setkávací místo)
U Ztracené duše
Česko, Černá Voda
Stadion Tónů
Česká republika, Hudební Lán
Rybářská Bašta 'U Tří Lip'
Česká republika, Rybníček (fiktivní)
Perón 12
Česká republika, Dolní Komorovice
Klub Smíchovka
Česká republika, Hrnčířovice
Neonový chrám
Japonsko, Akibahara
Psychoakustický Ústav Pro Totální Hudební Zkázu
Česko, Debilov
Dílna pod Štítom
Slovensko, Rachnové Krivy
Sklep u Starých Legend
Česká republika, Moravomlýn
Grand Auditorium Virtuoso
Česká republika, Nová Praha
Nexus Zvuku
Neidentifikováno, Etherea
Slávci z Oddělení 13 (Česká republika)
psycho-intelektuální dada-noise s dekonstrukcí melodie
Úletové Hudební Komando „Pět Pětka“ (Česká republika)
Galaktický Polkoválcový Jazz-Metal-Funky-Šansón s akordeonem
Ethereal Nexus Ensemble (Mezinárodní (globální spolupráce))
Transdimenzionální Etnofusion
Noční symfonie (Francie)
Synthwave
Iron Eclipse (Česká republika)
Symfonický metal s prvky progresivního metalu