V odlehlé, ale technologicky vyspělé oblasti Německa, kde se recyklují i ty nejzapadlejší věci, se zrodila kapela, která se vymyká všem pravidlům. 'Zabiják s houslemi' se původně jmenovala 'Partička z recyklačního dvora', protože se její členové scházeli na místním sběrném dvoře, kde se pokoušeli vyrobit z recyklovaných materiálů hudební nástroje. A podařilo se jim to. Místo kytary mají starou lopatu s dráty od vysavače, bicí jsou sestaveny z plechových sudů a basu tvoří stará vana s napnutými strunami od piana. Jejich hudba je syrová, ale zároveň plná humoru a energie. Lidé, kteří se na jejich koncerty dostanou, říkají, že je to jako kdyby se v dílně sešlo několik šílenců a rozhodli se udělat ze šrotu umění. A tak se to stalo.
Jejich prvním hitem se stala píseň 'Plastová láhev', která popisuje, co se stane s odpadem, a jak je důležité recyklovat a jak se zbytečné věci mohou stát užitečnými. Ačkoli je kapela z Německa, jejich styl je univerzální a dokáže oslovit lidi z celého světa. Koncerty jsou vždy plné překvapení, protože nikdy nevíte, co se stane. Jednou jim bubeník spadl do sudu, podruhé zpěvák zapomněl text a tak improvizoval. Ale vždycky to bylo zábavné. Hliníková Husa se snaží svými koncerty poukázat na důležitost ekologie a udržitelného rozvoje. Nejedná se o žádné moralizování, ale o zábavu, která má hlubší smysl. Kapela je oblíbená nejen u fanoušků, ale i u různých ekologických organizací, se kterými často spolupracují. Jejich nejnovější album 'Zelená energie' je plné energických písní, které vás nutí přemýšlet o tom, co kupujete, a kam to pak vyhodíte. Mimo kapelu se všichni členové stále věnují 'umění recyklace' a vytvářejí sochy a obrazy z odpadu, které se pak prodávají na charitativních aukcích. Jsou to prostě kluci, kteří se našli v tom, co dělají, a dělají to s láskou a humorem. A ačkoli je jejich hudba tvrdá, je v ní cítit láska k planetě. A to je to nejdůležitější.
Hanz 'Husak' Müller (Německo)
Zpěv, kytara (lopata s dráty)
Gerhard 'Gejbl' Schmidt (Německo)
Basová kytara (vana se strunami), perkusy
Klaus 'Krákora' Zimmermann (Německo)
Bicí (plechové sudy), paličky
Peregrino (Portugalsko)
Kytara, Zpěv, Flétny, Skladatel
Ivana Dvorská (Slovensko)
klávesy
El Capo Jazz (Brazílie)
Saxofon (tenorový), Salsa Vokály, Bossa Nova
František Novák (Česká republika)
Kytarista, hraje jen na kytaru z perníku
Herr Doktor Synth (Německo)
Syntezátory (analogové), Techno Beaty
Diskotéka U Polární Záře a Jelena
Norsko, Fjordpluto
Tichá Komora U Bolavé Duše
Polsko, Smutná Wola
Singularita Zvuku
Zborcený Časoprostor (u centra galaxie Andromeda), Centrum Galaxie (fiktivní, mezigalaktické setkávací místo)
U Ztraceného Dirigenta (Zum Verlorenen Dirigenten)
Lichtenštejnsko, Vadleitz-Oberdorf
Pod Hvězdami
Česká republika, Hvězdov
Westernová Zastávka
Česká republika, Praha
Vozovna Jazz Club
Česká republika, Praha
U Šestého Vrabce
Česko, Vrabčín
Radura del Suono
Itálie, Boscanera
De Onderwereld
Nizozemsko, Noorderkamp
Pražský Rančer (Česká republika)
country
Hloubkoměr & Bubliny (Norsko)
submarinní jazz-funk s akustickými bublinami
Neon Wolves (Švédsko)
Synthwave/Dark Electronic
Kastrol Cowboy & Spol. (Mezinárodní (11 zemí))
Farmářský country s world music vlivy
The Sovereign Sparkles (Suverénní Třpytky) (Mobilní palác z křišťálu (cestující po světě))
Global Glitz & Glam Trauma Comedy – Veselá, energická fúze kabaretu, stand-upu a muzikálu. Hlavním tématem je sebeironie, třpytky a naprosto absurdní osobní i profesní selhání.