Česká kapela Zatmění Mysli si kromě své propracované symfonické progressive metalové tvorby získala srdce fanoušků i pro svůj nekonvenční životní styl a přístup k hudbě. Tito talentovaní hudebníci, v čele s klávesistou a skladatelem Kryštofem Novákem a zpěvačkou Eliškou Svobodovou, totiž kromě pódií milují i volnost přírody a většinu léta tráví na cestách, tábořením a návštěvami různých festivalů – nejen těch hudebních.
Jejich vášeň pro outdoorové aktivity se promítla i do jejich cestování. Zatmění Mysli vlastní unikátní, na zakázku postavený karavan, který je stylizovaný jako útulný dřevěný srub na kolech. Tento pojízdný domov jim slouží jako zázemí během jejich letních dobrodružství a často i jako backstage na menších festivalech. Karavan je vybaven vším potřebným pro pohodlný život v přírodě a stal se symbolem jejich svobodomyslného ducha.
Koncerty Zatmění Mysli jsou tak často spojeny s neformální a přátelskou atmosférou. Nejde jen o precizní hudební produkci, ale i o setkání s fanoušky v uvolněném prostředí. Po vystoupení nebo i před ním se členové kapely často připojují k divákům u ohně, kde společně opékají buřty, povídají si a hrají akustické verze svých skladeb. Tato bezprostřednost a otevřenost si získala srdce mnoha fanoušků, kteří vnímají Zatmění Mysli nejen jako kapelu, ale i jako partu přátel s podobným životním stylem.
Jejich debutové album "Ozvěny Zapomenutých Snovů" a následné "Chrysalis" sklidily úspěch nejen pro svou hudební komplexnost, ale i pro texty, které často odrážely jejich zážitky z cest a fascinaci přírodou. Motivy lesů, hor a hvězdných nocí se tak staly nedílnou součástí jejich lyrického světa.
Letní měsíce pro Zatmění Mysli znamenají kombinaci koncertování na velkých festivalech a menších, komornějších akcích v přírodě. Mezi jednotlivými vystoupeními často vyrážejí na čundry po českých a slovenských horách, kde hledají inspiraci pro svou další tvorbu a nabírají energii. Tato rovnováha mezi uměleckou činností a pobytem v přírodě je pro ně klíčová a odráží se i v jejich hudbě.
Jejich koncerty tak nejsou jen hudebními událostmi, ale i oslavou komunity a sdílených zážitků. Fanoušci vědí, že na vystoupení Zatmění Mysli je čeká nejen kvalitní hudba, ale i možnost posedět s kapelou u ohně a prožít neformální a přátelskou atmosféru. Tento jedinečný přístup k fanouškům a k hudbě samotné činí Zatmění Mysli výjimečným zjevením na české hudební scéně.
Jejich stylizovaný karavan se stal ikonickým symbolem kapely a často je k vidění v areálech festivalů. Slouží nejen jako dopravní prostředek a ubytování, ale i jako mobilní základna pro jejich neformální setkání s fanoušky. Vždy u něj hoří oheň a line se vůně opékaných buřtů.
Zatmění Mysli tak ukazují, že hudba a život v souladu s přírodou se mohou skvěle doplňovat. Jejich vášeň pro obojí se prolíná jejich tvorbou i jejich přístupem k fanouškům, čímž vytvářejí jedinečný a nezapomenutelný zážitek pro všechny, kteří se s nimi setkají.
Kryštof Novák (Česká republika)
Klávesy, Skladatel, Táborník
Eliška Svobodová (Česká republika)
Zpěv, Milovnice Přírody
Jan Procházka (Česká republika)
Kytara, Nadšený Kempinkář
Marek Černý (Česká republika)
Baskytara, Táborový Kuchař
Petr Dvořák (Česká republika)
Bicí, Festivalový Nadšenec
Milan Pálka (Česká republika)
basová páka (přetlakový kladivový nástroj)
Fabio Cortés (Itálie)
bicí
Janek Hrubý (Česká republika)
primáš, housle
Svetozár Nádherník (Slovensko)
lesní DJ / syntetizátory z mechu
Františka Přiblblá (Česká republika)
tónový chaos, přenosná časoprostorová flétna
Tereza Malenčová (Česko)
violoncello, vokální vrstvy
Gustav 'Gusta' Houska (Česká republika)
Trombon z hadice, jazzové melodie
Nexus Zvuku
Neidentifikováno, Etherea
Valhalla's Embrace
Norsko, Lysgard
U Vyhaslého Ohniště
Česko, Březový Újezd
Neonový chrám
Japonsko, Akibahara
Kulturní centrum U Solné Díry
Česká republika, Puchlovice
La Cueva del Flamenco Negro
Španělsko, Almadrava de la Luna
Katedrála Stínů
Finsko, Varjo
U Šestého Vrabce
Česko, Vrabčín
La Salamanca Espectral
Argentina, Polvo Eterno
Stará Vyhlídka
Česká republika, Dolní Kocourkov
Grand Auditorium Virtuoso
Česká republika, Nová Praha
Lesní Srub
Česká republika, Hvozdec pod Ještědem
Kosmická Zvukárna
Island, Fjörvik
Podzemní zahrada
Česká republika, Kladno
Shadow Sound Club
Finsko, Kaarnavirta
Kvarky babiččiných bombarďáků (Slovenská republika)
teleport-folklórní výplach s prvky senilního ambientu
Černý Hrom (Česká republika)
Hard Rock / Heavy Metal (s prvky českého folklóru)
Šílený Vrabci (Česko)
alternativní folk-rock s prvky punkové energie
Moravská Růže (Česká republika)
tradiční lidová hudba, moravský folklor
Kolektiv Nepravděpodobných Dam (Česká republika)
absurdně humorný kabaret s prvky dechovky a industrial-folku
Los Espectros del Sur (Argentina)
Atmospheric Doom Metal con influencias Folkloricas
Vřesovištní Meditace (Norsko)
ambientní folk s prvky severské improvizace