Česká hudební scéna oplývá mnoha talentovanými kapelami, ale Zatmění Mysli se vymyká nejen svou propracovanou symfonickou progressive metalovou tvorbou, ale i svérázným životním stylem svých členů. Klávesista Slávek, charismatická zpěvačka Hejnák, kytarový virtuóz Honehututu, basový mág Zvaný Grýn a energický bubeník, pan Špaček zvaný Hopík, totiž kromě metalových pódií milují i svobodu putování a většinu léta tráví na čundrech a nejrůznějších festivalech – a to nejen těch hudebních.
Jejich vášeň pro toulky přírodou se promítla i do jejich cestování. Zatmění Mysli vlastní unikátní, na zakázku postavený karavan, který s láskou přezdívají "Lesní Srub". Tento pojízdný domov, stylizovaný jako útulná dřevěná chata na kolech, je jejich věrným společníkem na letních výpravách a často slouží i jako originální backstage na menších festivalech. Vybaven vším potřebným pro život pod širým nebem, "Lesní Srub" se stal symbolem jejich nezávislosti a lásky k přírodě.
Koncerty Zatmění Mysli jsou tak často unikátním spojením hudebního zážitku a neformálního setkání s fanoušky. Nejde jen o precizní symfonické a progresivní metalové pasáže s občasnými folkovými vlivy, ale i o přátelskou atmosféru, která kapelu obklopuje. Po vystoupení, a někdy i před ním, se Slávek, Hejnák, Honehututu, Zvaný Grýn a Hopík často připojují k divákům u ohně. Společně opékají buřty, sdílejí historky z cest a hrají akustické verze svých skladeb, čímž dokazují, že nejen country je člověk živ a že i metalová komunita může být plná pohody a přátelství.
Jejich debutové album "Ozvěny Zapomenutých Snovů" a následné "Chrysalis" sklidily úspěch nejen pro svou hudební komplexnost a emotivní texty, ale i pro občasné folkové melodie a instrumentaci, které odrážely jejich zážitky z putování po české krajině. Motivy lesů, hor, řek a hvězdných nocí se tak staly nedílnou součástí jejich lyrického světa.
Letní měsíce pro Zatmění Mysli znamenají dynamickou kombinaci koncertování na velkých hudebních festivalech a menších, komornějších akcích v přírodě, často spojených s tábořením. Mezi jednotlivými vystoupeními Slávek, Hejnák, Honehututu, Zvaný Grýn a Hopík často vyrážejí na čundry po českých a slovenských horách, kde hledají inspiraci pro svou další tvorbu a nabírají energii z ticha lesů a šumění potoků. Tato rovnováha mezi uměleckou činností a pobytem v přírodě je pro ně zásadní a hluboce ovlivňuje jejich hudbu.
Jejich koncerty tak nejsou jen hudebními událostmi, ale i oslavou komunity a sdílených zážitků. Fanoušci vědí, že na vystoupení Zatmění Mysli je čeká nejen kvalitní a propracovaná hudba, ale i možnost posedět s kapelou u ohně, opéct si buřta a prožít neformální a přátelskou atmosféru. Tento jedinečný přístup k fanouškům a k hudbě samotné činí Zatmění Mysli výjimečným a sympatickým zjevením na české hudební scéně.
Jejich stylizovaný karavan "Lesní Srub" se stal ikonickým symbolem kapely a často je k vidění v areálech festivalů. Slouží nejen jako dopravní prostředek a ubytování, ale i jako mobilní základna pro jejich neformální setkání s fanoušky. Vždy u něj voní dřevo a často i opékané buřty.
Zatmění Mysli tak s grácií dokazují, že symfonický progressive metal se může snoubit s láskou k přírodě a trampingu, a že nejen country je člověk živ. Jejich vášeň pro obojí se prolíná jejich tvorbou i jejich přístupem k fanouškům, čímž vytvářejí jedinečný a nezapomenutelný zážitek pro všechny, kteří se s nimi setkají pod hvězdnou oblohou nebo na metalovém pódiu.
Slávek (Česká republika)
Klávesy, Skladatel, Vášnivý Táborník
Hejnák (Česká republika)
Zpěv, Milovnice Čundrů
Honehututu (Česká republika)
Kytara, Nadšený Kempinkář
Zvaný Grýn (Česká republika)
Baskytara, Táborový Kuchař s Uměleckou Duší
Pan Špaček zvaný Hopík (Česká republika)
Bicí, Festivalový Veterán
Isabelle Leclerc (Kanada)
Housle (Québecois)
Lena Karlsson (Švédsko)
Šeptající Stromy (Whispering Trees Percussion)
Lumen 'Light-Bearer' Solara (Bílý trpaslík Aethel (Mléčná dráha))
Marieke van den Berg (Nizozemsko)
baskytara, doprovodný zpěv
Vladimír Puk (Česká republika)
plynová pištalka
Agáta 'Kabelka' (Maďarsko)
akordeon, tamburína, zpěv
Pan Špaček zvaný Hopík (Česká republika)
tanečník, doprovod, výskoky
Chen Guang (Čína)
Jadeitová Zvuková Mísa (Jade Sonic Bowl)
Valhalla's Embrace
Norsko, Lysgård
La Fonte Arcaica
Itálie, Monteluce Vecchia
Dubové útočiště
Česká republika, Zelená Lhota
Katedrála Stínů
Finsko, Varjo
Nexus Zvuku
Neidentifikováno, Etherea
U Ztracené duše
Česko, Černá Voda
Singularita Zvuku
Zborcený Časoprostor (u centra galaxie Andromeda), Centrum Galaxie (fiktivní, mezigalaktické setkávací místo)
Warpová díra U Máni
Česká republika, Děrholec
Rybářská Bašta 'U Tří Lip'
Česká republika, Rybníček (fiktivní)
U Hýkajícího Kance
Česká republika, Hýkovice
Moravská Růže (Česká republika)
tradiční lidová hudba, moravský folklor
Folkové Hýkání (Česká republika)
Humorný Folkový Punk s Prvky World Music
Vřesovištní Meditace (Norsko)
ambientní folk s prvky severské improvizace
Šílený Vrabci (Česko)
alternativní folk-rock s prvky punkové energie
Úplně Debilní Kapela (Česko)
absurdní punk-psycho-folk s prvky cirkusové hudby
Éterická Klenba (Slovinsko)
ambientní neoklasika s prvky experimentálního jazzu
Táborová Čtyřlístek (Česko)
trampsko-country-punková směs s prvky folku