country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

Eldorádo

trampská klasika v profi provedení


ELDORADO skupina tradiční i netradiční trampské písně..

PROČ? Protože na světě je obecně málo kámarádství, romantiky písniček a srandy.

TRADICE: Údolí děsu na Berounce, domovská osada Tomáše Pergla, byla vždy spojena s trampským muzicírováním a právě tam Pedro Mucha, Václav Pergl, Algi Škach nebo textař Miroslav Heller napsali svoje nejlepší písničky, které se tradují na generace a hrají dodnes. Na to všechno navazuje Tomáš Pergl a skupina Eldorado.

VZNIK: Jaro 1998


PŮVOD a KÁDROVÝ PROFIL:

Tomáš Pergl - kapelník - mandolina , brač , akordeon, kytara a sólový zpěv, autor desítek písní a scénických hudeb, osada Údolí děsu, Lidová konzervatoř obor zpěv a skladba, dříve zpěvák Orchestru Zděnka Bartáka, Karla Vlacha a dalších příležitostných profesionálních seskupení. Zaměstnán jako režisér ozvučení v Českém rozhlase Praha.

Jiří Litoš - doprovodná kytara, housle, banjo, mandolina, bicí nástroje a sólový zpěv, Zaměstnán jako režisér ozvučení v Českém rozhlase Praha.

Petr Šplíchal - bicí nástroje - "zpěvák písní deklamačních", hlasový rozsah v intervalu prima, příležitostný "foukací" harmonikář a kytarista, principál amatérského divadélka Řešeto, bavič a recesista, organizátor srandy všeho druhu, dříve skupiny Pacifik a Taxmeni. Začínal jako zvukový mistr v Českém rozhlase Praha, dnes režisér ozvučení tamtéž.

Zdeněk Sadovký - sólová kytara a zpěv. Původně člen několika big-beatových seskupení, dále orch. Zdeňka Bartáka staršího, nedostižný hráč a zpěvák na večírcích, zábavách, svatbách a slezinách. Profesí patentový zástupce.

Václav Balák - foukací harmonika a zpěv. Dříve člen skupiny Sejf, v civilu kapitán hasičského sboru.

Petr Zadina - kontrabas a zpěv. Osada Tornto, léta působil jako „basák“ bratří Nedvědů. Profesí projektant.


1 / Eldorado na vodě bylo nahráno v AB studiu s.r.o. v roce 1999.
2/ Eldorado na moři bylo nahráno v AB studiu s.r.o. v roce 2001TÉMATIKA : Vodácké evergreeny, písničky o moři a námořnících, úpravy známých písniček i písně z dílny ELDORADA

Skupina ELDORADO nahrála ještě tyto skladby:
Můj wigwam
Nezapomínejte, kamarádi
Vlak půlnoční
Vláček století
Vlak má páru
Ta naše kolej
Pochod amerických námořníků
Vánoční
 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK