country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

František Nedvěd ml.

Písničky bratří Nedvědů a nejen ty


Fanda nám o sobě napsal: Žil byl jeden mládenec, který se jmenoval František Nedvěd a žila byla jedna slečna, která se jmenovala Marie Krejčiříková měli mnoho společného, ale láska chodila jen o kolo nich a jeden druhého na střídačku nechtěli, až jednoho dne to vyšlo. František se zamiloval do Mařenky a Mařenka do Františka psal se rok 1968. V roce 1971 byla svatba jako řemen a v roce 1973 koncem srpna přišla nečekaná věc. Maruška je těhotná a o devět měsíců později přichází na svět syn, který se měl jmenovat Jakub, ale po té zvítězilo jméno František… A už mě tady máte.

Od narození jsem brečel hlady, měl jsem neustále hlad a trénoval jsem tak hlasivky už od malička a říkal jsem si, že jednou budu jako táta zpívat. Zhruba v pěti letech jsem začal brát tátovi kytaru a hrál jsem jen tak bez akordů na verandě, až jednoho dne mi táta naučil první akord a pak druhý a pak už to šlo postupně samo. Když mi bylo 12 let, začali jsme hrát společně s bráchou Vojtou a tátou na chatě, jen tak pro radost. To byli krásné časy. Víkend co víkend se zpívalo a hrálo. Byla to dobrá zkušenost a rád na to vzpomínám a nejen já, ale i členové naší osady Toronto.
V roce 1989 přišla první kapela mladých. Jmenovali jsme se DINOSAUŘI, kde jsem působil s bráchou Vojtou, Honzou Albrechtem, Ivonou Holou a Markem Lustigem. Trvalo to jen chvilku, protože jsme se postupně rozpadali a členové odcházeli z Prahy pryč. Po nástupu do učení na S.O.U jsme založily kapelu, která měla stejný název, ale jiné členy a přihlásily jsme se na celostátní soutěž SOU, kterou jsme vyhráli. Byl to první úspěch této skupiny.
V roce 2000 jsem dostal nabídku od jedné firmy natočit své první CD, které se jmenovalo VRACÍM SE DOMŮ a hned o dva roky později se točilo druhé CD s názvem MÁM JEDNO MÍSTO. Založil jsem skupinu, která se jmenovala NOMINACE, kde se vystřídalo mnoho muzikantů. Nyní hraju převážně sám na různých firemních večírcích, svatbách, soukromých akcích, atd. V mém repertoáru najdete nejznámější písničky od bratří Nedvědů, které máte tak rádi, ale také odvětví jiných žánrů, country, rock, swing, pop a další. Vše se odvíjí podle akce a záleží na lidech, co právě chtějí slyšet - jak se říká od Nedvědů po Kabáty.
 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK