country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

Jaroslav Wykrent & IN BLUE

Jeden z nejvýznamějších českých skladatelů a textařů české populární hudby, více v detailu.


Omlouváme se, ale foto není k dispozici.

Spoustu fotogradfií však naleznete v sekci fotogalerie
v hlavní menu.

Všechny galerie postupně plníme.
Jaroslav Wykrent patří k nejvýznamnějším hudebním skladatelům a textařům české populární hudby populární hudby. V šedesátých létech byl jedním z původních členů hudební skupiny Synkopa, která patřila ke špičce mezi rodícími se bigbeatovými kapelami té doby.
Po létech aktivního hraní a zpívání ve skupině Synkopa se proslavil (kromě vlastního hitu Agnes - hudba: Drahoslav Volejníček) především jako dvorní textař a autor Marie Rottrové. Jeho písničky a texty se staly skutečnými hity: Lásko, Řeka lásky, To nic, …. V roce 1985 získal cenu Mladého světa Bílá vrána. Jeho výrazná umělecká osobnost se úspěšně rozvíjela. Klubové vystupování mu vyneslo pověst uznávaného písničkáře.
Po nemoci, která přerušila jeho hudební činnost, se vrátil na jeviště především jako host Marie Rottrové. Mimo jiné se věnuje moderování pořadů věnovaným hudbě v Českém rozhlase. Nadále se také zabývá textařskou prací (např. CD Josefa Streichla nebo Věry Špinarové). Přinejmenším za zmínku stojí jeho pravidelná spolupráce s brněnským divadlem RADOST a s TĚŠÍNSKÝM DIVADLEM v Českém Těšíně.
Jaroslav Wykrent je stále populárním a vyhledávaným umělcem. Jeho písničky plné poezie prokazují trvalost a platnost, v dnešní době více než kdy jindy. Reakce obecenstva a pozitivní ohlasy to potvrzují!

„JAROSLAV WYKRENT – HUDEBNÍ TROJTEČKA“ Koncert s názvem „Hudební trojtečka“ je shrnutím Wykrentovy dosavadní tvorby, uměleckou i životní inventurou. Vzpomíná léty osvědčené a oblíbené hity jako Agnes, Řeka lásky nebo Pentle růžová, písně známé z televizních pořadů, folkových pódií a představuje i tvorbu současnou.

Jaroslava Wykrenta doprovází hudební skupina IN BLUE.
IN BLUE sestavil přerovský kytarista a skladatel Ivan Němeček (Travellers, Mothers Follow Chairs, ex Pirillo, Věra Špinarová….) jako hudební soubor doprovázející písničkáře, skladatele a textaře Jaroslava Wykrenta.

Obsazení IN BLUE se proměňuje podle charakteru akce od „folkového“ kytarového dueta až po velkou kapelu.
Maximální obsazení IN BLUE:
Ruda Březina - saxofon, flétny,
Petr Stojan - piano,
Radek Hrůza – bicí,
Ivo Kolařík - basa,
Ivan Němeček - el.kytara, akust.kytara,
Petr Vyňuchal - ak.kytary a percusions
 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK