country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

LED ZEPPELIN revival

Není co dodat


Omlouváme se, ale foto není k dispozici.

Spoustu fotogradfií však naleznete v sekci fotogalerie
v hlavní menu.

Všechny galerie postupně plníme.

Led Zeppelin Revival je pražská skupina, působící asi šest let. Původně se jednalo o revival pod názvem The Steam hrající skladby skupin Cream, Free, J.Hendrixe a Led Zeppelin, postupem času se však ukázalo, že z hlediska návštěvnosti koncertů je vhodné aplikovat levný reklamní trik, a to přejmenovat se na Led Zeppelin Revival. Tato strategie byla úspěšná, na koncerty poté začali chodit i cizí lidi. Nyní skupina koncertuje zejména v Ptaze a též v klubech mimo Prahu a na festivalech.

Hudebně skupina vychází výhradně z hudby 70. let. Hra na bicí je rytmicky rozmanitá a úderná ve stylu kombinace Johna Bonhama a Keitha Moona, osobnost bubeníka je na tom stejně. Zpěv je laděn do Plantovské barvy, nicméně na frázování je znatelný vliv Paula Rodgerse a dalších podobných umělců, prostě zpívá, jak když kastruje kocoura. Ve volném čase se věnuje zaměstnání veterináře. Baskytarista, jenž jaksi udává směr a tempo skupiny, tedy nejen při cestách za koncerty, na originál Fender Precission Bass obratně vyluzuje tóny, které jako kdyby vypadly z nahrávek 70.let. Též obětavě hraje na klávesy ve skladbách, kde je třeba hrát na klávesy. Kytarista se řídí heslem poslouchat všechny a krást těm nejlepším. Toto heslo ukradl Peteru Framptonovi.

Vzhledem k přijetí koncertů skupiny publikem se může na první pohled zdát, že se jedná o velice působivou atrakci, která vyvolává dojem opravdového koncertu Led Zeppelin. Pravdou však pouze je, že se jedná o atrakci, kde hudebníci mají potěšení z provozované hudby hned na druhém místě. O první místo zájmu se pochopitelně dělí vybrané vstupné a návštěvnice koncertů. Nicméně příznivci nejlepší hudby, tedy hudby 70.let, a příznivci Led Zeppelin se na koncertech jistě budou bavit.

 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK