country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

PETR KOCMAN & PK Band

moderní country, rock´n´roll, oldies


Zpěvák, multiinstumentalista, skladatel a producent Petr Kocman působil 12 let po boku Honzy Vyčítala v legendární a nejstarší české country kapele Greenhorns. Od dětství byl zván jako speciální host do koncertních programů předních českých představitelů country hudby (např. Michal Tučný, Fešáci, Pavel Bobek, Věra Martinová, Schovanky, Honza Nedvěd, Radek Tomášek, Lucie Vondráčková, František Nedvěd, Karel Černoch, Rangers–Plavci, Tučňáci, Tomáš Linka a další).

Na svém kontě má více než 70 pěveckých sólových nahrávek na přibližně stejném počtu vydaných hudebních nosičů (viz. Diskografie) Jeho pěvecký projev a hudební cítění vychází ze zásady „Country je všechno, co se mi líbí“. Toto pravidlo Petr sdílel se svým přítelem Michalem Tučným, který si ho vychovával jako svého následovníka (viz kniha „A vzpomínky, ty nemůžeš si zout“ - Vydavatelství H a K, 2002). V roce 2002 Petr zakládá svoji vlastní doprovodnou kapelu PK Band, se kterou se v Čechách i zahraničí úspěšně představuje publiku s koncertním programem „New Country Show“.

Koncertní program Petra Kocmana & PK Bandu je sestaven v jak češtině z původních písní, které pocházejí z velké části z Petrovy autorské dílny, na kterých spolupracoval s renomovanými textaři jako třeba Jan Vyčítal, Pavel Vrba, Jiří Vondráček, Hana Sorrosová, Petr Rada, Mirek Černý, Michal Bukovič, Tomáš Linka a další., tak i v angličtině, který obsahuje Petrovy písně s anglickými texty nebo také písně z oblasti rocku, popu, oldies, jižanského rocku, rock´n´rollu, moderní i tradiční country music převzaté z repertoáru Petrových oblíbených zahraničních kapel a interpretů jako např. Eric Clapton, Chuck Berry, Eagles, Little Richard, Rolling Stones, Alan Jackson, Billy Ray Cyrus, J.J.Cale, Beatles, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd a další.

Členové Petrovy doprovodné kapely PK Band prošli za svůj muzikantský život mnoha žánry a styly od rocku, jazzu, funky, klasické hudby až po bluegrass. Všechny tyto hudební vlivy se v soundu kapely objevují, a proto Petr se svým slovenským přítelem, countrymanem Allanem Mikuškem mají pro tento specifický sound označení „New Country“!

Petr Kocman & PK Band hrají ve složení :

Petr Kocman – zpěv, akustická a elektická kytara, mandolína, foukací harmonika, mandola
Petr Slabý – elektrická kytara, vocal
Lucie Kinská – basa, vocal
Zdeněk Pospíšil – bicí
Zbyněk Bureš – pedal steel kytara, banjo, dobro, vocal
Jakub Přibyl – klávesy, vocal

Nové CD Petr Kocman „Crazy Man“ !!!Právě v prodeji na www.petrkocman.cz

 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK