country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

RANGERS

country legenda (Plavci)


Omlouváme se, ale foto není k dispozici.

Spoustu fotogradfií však naleznete v sekci fotogalerie
v hlavní menu.

Všechny galerie postupně plníme.
Přes tragickou událost, kterou byla smrt Milana Dufka v listopadu minulého roku, se rozhodli pokračovat v koncertní činnosti. Vystupují v poněkud pozměněném složení, s větším důrazem na akustický zvuk kapely a na vícehlasý vokální projev, čímž se chtějí přihlásit k tradici tak typické pro Rangers z nejslavnější éry.

Pozvání k hudební spolupráci přijal kytarista a zpěvák Karel Macálka a zpívající kontrabasista Dušan Reichmann.
Mirek Řihošek a Honza Vančura, zakládající členové skupiny RANGERS a Max Presser, působící ve skupině od roku 2000.


Velmi stručně z historie:

1964 - Na vodě (Lužnice) se dohodl Milan Dufek s Antonínem Hájkem, že založí westernovou kapelu. Na podzim po přednášce z matematiky byl na půdě Fakulty strojní ČVUT vyhlášen konkurs na houslistu. Vyhrál ho jediný přihlášený - Jiří Veisser. Kamarádi přivedli do kapely z nedalekého gymnázia Mirka Řihoška a Jana Vančuru. Hráli tam ve školním big beatu s Janem Hammerem mladším.

1970 - První milion prodaných desek v Československu, a to už za dva roky (podle tehdejších propočtů jedno LP rovná se šest SP). Koncerty se přestěhovaly z Dopravních podniků do Divadla E. F. Buriana. Zde se natočilo i první živé album (s P. Nárožným a M. Černým).

1971 - Protože na konci jedné, mimochodem výborné kritiky se objevila věta "...proč se těch 6 sympatických chlapců jmenuje jako američtí zabijáci ve Vietnamu", byl název elitní jednotky příčinou tlaku Pragokoncertu na přejmenování. Na scéně se objevili Plavci.

1990 - Kapela se vrátila k názvu Rangers, v sále KD Vltavská začaly každoměsíční Rangers Country Saloony.

2005 - Přes slibný začátek roku, vzrůstající počet koncertů, úspěšná vystoupení na letních hudebních festivalech, stále častější hostování Honzy Vančury, se tento rok zapíše černě do historie skupiny. Milan Dufek, duše celé kapely, totiž tragicky zahynul 17.11.2005 při koncertním zájezdu na ostrově San Andrés v Kolumbii.

2006 - Skupina Rangers se rozhodla pokračovat v koncertní činnosti a to v poněkud pozměněné sestavě,s větším důrazem na vícehlasý vokální projev, čímž se přihlásí k tradici tak typické pro Rangers z nejslavnější éry.
 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK