country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

Santy y su marabu

Strhující koncert Kubánské kapely s pestrobarevou plejádou karibských rytmů.


Originální kubánská skupina (působící v Praze) s vlastním aranžmá - současná kubánská taneční muzika, latin groove, salsa, tradiční son.

Koncert Santy y su Marabú je strhující a pestrobarevou plejádou karibských rytmů s originálním nábojem v podání talentovaných hudebníků pocházejících převážně z Kuby (tres, piano, trubka, trombón, flétna/, basa, konga, bonga, timbáles).

Kubánská skupina Santy y su Marabú v čele s nadaným kubánským hudebníkem a multiinstrumentalistou Santiagem F. Jimenezem Smithem (Santy) – skladatelem, aranžérem, kapelníkem a treserem, předvádí přesně to, co můžete zažít na koncertech v proslavené havanské Casa de Música - živelnou a energickou kubánskou taneční dávku, spontánost, rytmicky bohatou a melodickou muziku a to vše z autorské dílny Santiaga. Santyho aranže obsahují kořeny tradiční kuby (son, guaguaco, cha cha cha, sucu sucu, mozambique, afrokubánský folklor, changui..), latinské vlivy (merengue, samba.), jazz i moderní karibský proud (timba a reggaeton), které dokáže velmi osobitě a s citem spojovat v “salsu” či bravůrně zachovat původní tradiční formy.

V roce 2007 vydala kapela své debutové album Rumberito.
 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK