country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

Trosky + Pražec

trampská a country


Omlouváme se, ale foto není k dispozici.

Spoustu fotogradfií však naleznete v sekci fotogalerie
v hlavní menu.

Všechny galerie postupně plníme.
Stručná historie kapely TROSKY PRAHA

Skupina TROSKY PRAHA vznikla původně v roce 1973 sdružením kamarádů ze ZŠ jako ?POSILA? ve složení: Petr Braun, Aleš Vrba, Honza Šup, Slávek Blažek a Vlaďka Ždímalová.

V roce 1975 vystupuje POSILA v pražském kole PORTY. O rok později v upraveném složení: Slávek Blažek, Petr Žižka, Karel Krejčí, Vlaďka Krejčová, Sváťa Běláčeka Aleš Vrba jako ?KONDOŘI? v Malostranské Besedě v Písních dlouhejch cest.

Koncem 70. let zbývají jen trosky Kondorů: Karel Krejčí (basa), Sváťa Běláček (zpěv, harmonika, kytara, steel kytaru nahrazuje dobro), Aleš Vrba (kytara, mandolína, banjo, harmonika, zpěv). V roce 1982 přichází Láďa Bechyně (kytara a zpěv), v roce 1983 Věra Žižková (zpěv) - A říkáme si TROSKY PRAHA.

V roce 1989 odchází Věra Žižková na mateřskou dovolenou a zastupuje ji Věra Pravdová.

V letech 1990 - 1991 Věra Pravdová odchází, Zbyněk Hugo Chval přichází, Věra Žižková se vrací - a zkouší se na Hroudě.

V roce 1993 je uspořádán výroční a vzpomínkový koncert TROSEK v klubu Habitat ? zúčastnili se i bývalí členové Slávek Blažek, Honza Šup a Petr Žižka se svou Brigádou.Ve stejném roce vystupuje kapela i v Malé Svaté u Mníšku pod Brdy ? společněs TAYLOREM a jeho kapelou. Rok 1993 je pro TROSKY vůbec úžasně plodný rok. S kapelou zpívá i Jolana Josefová a vystupuje se na PONY EXPRESSU. Kvalitu zvuku zajišťoval a zároveň TROSKÁM vylepšoval tým profesionálních zvukařů Mileny Soukupové.

V dalších letech vystupuje kapela kromě PONY EXPRESSU i na podobných akcích, jako jsou třeba Hubertovy jízdy. V roce 1996 je v klubu AMFORA společný koncert se skupinou TROSKY z Nové Paky.TROSKY PRAHA potom odjely návštěvu oplatit. Koncert se vydařil, ovšem krátce na to se novopacké TROSKY rozpadly.

V červnu 1998 slaví osadníci z Brabčárny v Měchenicích. Opět nejen k tanci a poslechu hrají a kulturní zážitek zajišťují TROSKY PRAHA.

HISTORICKÝ OKAMŽIK PRO TROSKYVe dnech 8. a 9. 1.2000 kapela poprvé zkouší, co je to showbusiness. V Mníšku pod Brdy nahrává svou první MC, která se jmenuje Tvůj vlak už houká. (Vydavatelství Morava)

Jako hostitelská skupina hrají TROSKY PRAHA na úvodních dvou ročnících festivalu Brdský dostavník. V létě roku 2000 se však uskutečnila poslední přehlídka, na které vzniklo i stejnojmenné album - Brdský dostavník 1. Je prvním a zároveň posledním albem s přehlídkou country music, bluegrassu, trampských písní a folku domácí hudební scény s vlastní tvorbou. Mezi 28 tituly jsou i dvě původní písně skupiny TROSKY PRAHA - Hlaholí (hudba a text A. Vrba) a Medle (hudba S.Běláček, text A. Vrba)
 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK