country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

JITKA VRBOVÁ, STANDA CHMELÍK A HOSTÉ

Trampská legenda, poslechový večer


25 společných let

Tak tu máme rok 2009. Ejhle, říkám si, už je to čtvrtstoletí, co existuje tandem Chmelík – Vrbová. Ano, tak závratně ubíhá čas. Kolik věcí se za tu dobu změnilo či zcela převrátilo – a my jsme vydrželi! Cítím lehkou nostalgii, ale především obrovskou radost, uvědomujíc si, jaký dar jsme od osudu dostali.

Ani mne, ale ani Standu tehdy na Spořilově v mém školním kabinetě v roce osmdesátém čtvrtém nenapadlo, že jeho prvotní nápad se rozvine do takové šíře. Na počátku jsem byla pouze doplňkem dvojice slavných Ev (Olmerová a Pilarová) – Standa se nejspíš řídil latinskou větou „Tres faciunt collegium.“ A vida – ze tří se staly dvě a nakonec zbyl ten doplněk!

Je radost vzpomínat, jak se náš muzikantský rádius rozšiřoval. Zprvu jsme s řadou vynikajících jazzmanů ochutnávali sladkou chuť swingu, pak i trochu zabruslili do „latiny“ a potom se před námi rozevřela široká, přátelská náruč trampské písničky. Ve všech těchto hájemstvích Standa jiskřil nápady, psal mi krásné písničky, jež jsem zpívala s chutí a dychtivým očekáváním konečného tvaru. Naše spolupráce začala postupně nést plody – zřejmě proto, že jsme si byli vždycky blízcí v muzikantském cítění i vkusu. Je tu prostě vzájemnost a hudební empatie, je tu však rovněž porozumění lidské bez třecích ploch, sobectví, závisti či pokrytectví.

Oba jsme dnes za půlkou života a jsme šťastni, že jsme mohli oslovit své posluchače, dát jim radost a vědomí, že jsou našimi přáteli a kamarády. Tohle CD je pětadvacetiletým vyúčtováním a díkem.

Jitka Vrbová
 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK