Budova klubu je sama o sobě architektonickým skvostem. Jedná se o zrekonstruovaný starý rybářský dům, s mohutnými dřevěnými trámy, roubenými stěnami a velkým krbem, který v zimě hřeje celou místnost. Vstupní veranda, zdobená vyřezávanými motivy ryb, vodních ptáků a lidových vzorů, vede do prostorného sálu, který je v létě plný slunce a příjemného stínu z okolních stromů. Vnitřní prostory jsou osvětleny tlumeným světlem z petrolejových lamp a voní po dřevě, starých knihách a bylinkách, což okamžitě vtáhne návštěvníky do atmosféry dávných rybářských dob a venkovského života. Stěny jsou pokryty starými sítěmi, dřevěnými vesly, fotografiemi historických rybářských slavností a ručně malovanými obrazy jihočeských rybníků, a po stranách stojí staré kytary a banja, které čekají na své další hraní. V koutě najdete dokonce i starý, ručně vyřezávaný člun, který slouží jako barový pult.
Hlavní sál, kde se konají koncerty, je navržen tak, aby maximalizoval akustiku a vizuální zážitek. Jeviště je rustikální, vyrobené z hrubě opracovaného dřeva a pískovce, a je osvětleno teplým světlem, které evokuje táborákovou atmosféru a ranní mlhu nad rybníkem. Promyšlené osvětlení dokáže simulovat denní světlo procházející skrze stromy, západ slunce nad vodní hladinou nebo tajuplnou noc plnou hvězd. Za pódiem se nachází obrovská projekční plocha, která promítá dechberoucí záběry jihočeské krajiny, historických rybářských zvyků, dokumentárních záběrů z výlovů rybníků a klidné scény s plujícími loďkami, čímž doplňuje hudební zážitek o vizuální rozměr. Ozvučení je špičkové, navrženo tak, aby dokonale vykreslilo každý tón a nástroj, a aby se publikum cítilo zcela pohlceno zvukem, který je čistý a plný. Kapacita klubu je asi 800 lidí, což z něj činí ideální místo pro intimnější koncerty a setkání s hudebními legendami, ale i pro větší akce a festivaly.
Rybářská Bašta 'U Tří Lip' je známá nejen pro své koncerty, ale také pro svou jedinečnou nabídku. Bar nabízí širokou škálu českých piv z malých pivovarů, domácí limonády a speciální 'rybářské' bylinné likéry a pálenky. V kuchyni se podávají pokrmy připravené z místních surovin, inspirované starými jihočeskými recepty, s důrazem na rybí speciality, jako jsou 'kapr na modro', 'candát na roštu' nebo tradiční 'rybí polévka', ale také pečená kachna s knedlíky. V klubu se také nachází malý obchod, kde si návštěvníci mohou zakoupit ručně vyráběné keramické výrobky, kožené brašny, odznaky a exkluzivní merchandise kapely Jihočeské Pouto, který je k dispozici pouze zde. Klub pořádá pravidelné tematické večery, jako jsou například večery s táborákovými písněmi, přednášky o historii rybářství a trampských historkách, workshopy výroby rybářských sítí nebo vyřezávání dřevěných figurek. Pro děti jsou připravovány speciální programy s interaktivními ukázkami tradičních řemesel.
Rybářská Bašta 'U Tří Lip' se stala pro kapelu Jihočeské Pouto domovskou scénou. Zde nahráli několik živých alb a videozáznamů, které dokonale zachycují energii jejich vystoupení. Členové kapely často tráví čas v klubu, setkávají se s fanoušky a účastní se různých akcí. Klub je pro ně více než jen koncertní sál; je to místo, kde se cítí spojeni se svými kořeny a se svým publikem. Rybníček se s Rybářskou Baštou 'U Tří Lip' stal poutním místem pro fanoušky Jihočeského Pouta z celého světa, kteří cestují dlouhé vzdálenosti, aby zažili jedinečnou atmosféru tohoto místa a viděli své oblíbené kapely vystupovat v tak inspirujícím prostředí. Rybářská Bašta 'U Tří Lip' není jen klub, je to brána do světa české country, folku a jihočeské kultury, kde se minulost setkává s přítomností a vytváří nezapomenutelné zážitky. Klub je známý svou přátelskou atmosférou a personálem, který je vždy ochoten pomoci a poradit. Mnozí návštěvníci popisují Rybářskou Baštu 'U Tří Lip' jako 'druhý domov' a vracejí se sem znovu a znovu. Je to místo, kde se vytvářejí vzpomínky a kde se oslavuje krása české krajiny a síla country hudby.
Iron Eclipse (Česká republika)
Symfonický metal s prvky progresivního metalu
As Almas Errantes (Portugalsko)
Atmospheric Folk Black Metal
Ethernity's End (Norsko)
Progresivní Symphonic Metal
Exkrementální Dimenze (Česká republika)
psycho-seniorní tele-noise s příměsí vývar-folku
Barokní Komora Virtuosů (Česká republika)
Neobarokní komorní jazz s prvky klasicismu
Okeánská bouře (Řecko)
Progressive folk rock
Cosmic Harmonics (Mezigalaktická Konfederace (Mléčná dráha & Andromeda))
Kvantově-Energetická Symphonic Fusion
Legno e Fuoco (Itálie)
folk-rock, čundrácké balady, lesní jazz
Abyss Devourer (Česká republika)
Technický a brutal death metal
Černý Hrom (Česká republika)
Hard Rock / Heavy Metal (s prvky českého folklóru)
Sol 'Flare-Singer' Nova (Korona Solu (Solární systém))
Turek Mlhač (Slovensko)
mlžný šepot a zapařené basy
Hana Děrova (Česká republika)
perkuse – děrovačky, sešívačky, razítka
Terka 'Svišť' Nováková (Česko)
baskytara, kytara, kuchařka
João Carvalho (Brazílie)
Zpěv a berimbau
Helena 'Zpívající Louka' Kopecká (Česká republika)
Doprovodný zpěv, Akordeon (druhý)
Finn MacLeod (Skotsko)
Keltská Věž (Celtic Tower)
Aino Virtanen (Finsko)
bicí
Doc. PhDr. Rudolf Metronom, Ph.D. (Česká republika)
akademické tympány s historickým laděním
Slávek (Česká republika)
Klávesy, Skladatel, Vášnivý Táborník
Monika 'Struna Srdce' Benešová (Česká republika)
Cello, Doprovodný zpěv
Alena Trnková (Česká republika)
foukací harmonika
Rainer Vogel (Německo)
bicí, perkusní nástroje
Vilhelmína Čekáčová (Slovensko)
sborový zpěv a kvantová tamburína
Václav "Vlčí Srdce" Dvořák (Česká republika)
Zpěv, Akustická kytara, Texty, Vedoucí kapely
Luděk Píchal (Slovensko)
syntezátor, štěkot, erotická tamburína
Kim Young-hee (Jižní Korea)
Gayageum
Kael 'Nebula-Whisper' T'lani (Krystalová stat Lumina (Andromeda))
Katedrála Stínů
Finsko, Varjo
Psychoakustický Ústav Pro Totální Hudební Zkázu
Česko, Debilov
Ranč Zelená Louka
Česká republika, Podkovice
Saloon Podkova
Česká republika, Starý Kamenolom
De Onderwereld
Nizozemsko, Noorderkamp