Klub U Šestého Vrabce se nachází v malém městečku Vrabčín na jižní Moravě, které oficiálně neexistuje, ale pro fanoušky Šílených Vrabců je téměř poutním místem. Tento unikátní hudební podnik vznikl v roce 2015 přestavbou starého zemědělského skladiště a dnes je považován za jednu z nejoriginálnějších koncertních scén v zemi.
Interiér klubu si zachoval industriální ráz původní stavby – vysoké cihlové stěny, ocelové trámy a dřevěné podlahy. Na stěnách visí obrazy místních umělců a sbírka starých hudebních nástrojů. Kapacita klubu je pouhých 150 lidí, což vytváří intimní atmosféru, kterou návštěvníci tolik oceňují.
U Šestého Vrabce se nekonají jen koncerty. Každý týden tu probíhají literární večery, divadelní představení nebo filmové projekce. Klub je také známý svou podporou začínajících umělců – každý měsíc pořádá 'Otevřenou scénu', kde může vystoupit kdokoliv.
Speciální místo v programu patří Šíleným Vrabcům, kteří zde mají pravidelná 'zkušební vystoupení', kdy testují nový materiál před publikem. Fanoušci z celé země sem jezdí právě kvůli těmto exkluzivním show, kde kapela často experimentuje s novými aranžemi svých písní.
Samotný Vrabčín je malá obec, která by pravděpodobně upadla v zapomnění, nebýt klubu a jeho slavných obyvatel. Místní komunita je úzce spjata s uměleckým světem – mnoho obyvatel jsou výtvarníci, spisovatelé nebo muzikanti. Vrabčín má svou vlastní 'uměleckou kolonii', kde si umělci mohou pronajímat levné ateliéry.
Klub U Šestého Vrabce se stal symbolem této kreativní enklávy. Jeho název prý vznikl podle místní legendy o šesti vrabcích, kteří přinesli štěstí prvnímu osadníkovi. Dnes je to místo, kde se rodí nové nápady a kde se setkávají různé generace umělců. Pro Šílené Vrabce je to nejen domovská scéna, ale také nekonečná inspirace.
I přes svou rostoucí popularitu si klub zachovává neformální atmosféru. Není výjimkou, když se členové kapely po koncertě připojí k návštěvníkům u stolů a diskutují o hudbě až do rána. Právě tato autenticita dělá z U Šestého Vrabce místo, kam se lidé rádi vracejí.
Iron Eclipse (Česká republika)
Symfonický metal s prvky progresivního metalu
Okeánská bouře (Řecko)
Progressive folk rock
Táborová Čtyřlístek (Česko)
trampsko-country-punková směs s prvky folku
Jihočeské Pouto (Česká republika)
Velká česká country, folk a bluegrassová skupina s orchestrálními prvky
Slunce Jamajky (Česká republika)
reggae
Šílený Vrabci (Česko)
alternativní folk-rock s prvky punkové energie
Galaktická Symfonie (Mezinárodní)
Experimentální orchestrální fúze
Tereza Malá (Slovensko)
Housle, vokály
JUDr. Viktor Aristocratus (Česká republika)
barokní flétna zdobená safíry a rytinami
Nebula 'Color-Singer' Chroma (Spektrální Měsíc Iris (Neptunův systém))
Luna 'Tide-Binder' Selene (Oceánský měsíc Európa (Jupiterův systém))
Blažena 'Blues' Bromová (Česká republika)
Hlavní zpěv (od polky po growl), občas trumpeta
Gregor Šebalj (Slovinsko)
modulární syntezátor, terénní nahrávky
Ryu Tanaka (Japonsko)
Bicí
Petr 'Šílený' Novák (Česká republika)
zpěv, akustická kytara
U Hýkajícího Kance
Česká republika, Hýkovice
Neonový chrám
Japonsko, Akibahara
Perón 12
Česká republika, Dolní Komorovice
Neonové Ložnice
Česká republika, Horní Mlynov