country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

Billy Ryan (USA) & Rowers / Veslári (SK), host večera: Petr Kocman (CZ)

Evropská country kapela roku na evropském turné s nashvillským zpěvákem.


Kapela The Rowers/Veslári (www.veslari.sk) z Košic vznikla v roce 1971 a patří mezi nejstarší country kapely na Slovensku. Od začátku roku 2004 hraje v sestavě: Peter Dula – zpěv, František Jano – kapelník a multiinstrumentalista, Peter Henriczy – kytara, Slavo Mlynárčik – baskytara, Luboslav Krišš – bicí, kterého později nahradil Marián Pal-Baláž.

Od léta 2005 začíná sbírat jeden úspěch za druhým: Stodola Michala Tučného – cena za nejlepší kapelu a hned vzápětí zvítězila v soutěži kapel na největším slovenském country festivale Lodenica v Piešťanoch, atd....

Kapela vydala řadu hudebních alb, z nichž třetí v pořadí „Já půjdu sám“ v roce 2006 obdrželo prestižní cenu slovenské hudební akademie – AUREL v kategorii country/folk/bluegrass a skladba „Blind Horses“ z tohoto CD se stala třetí nejhranější skladbou na jednom z hlavních světových žebříčků hranosti country rádií „ Worldwide Country Music Chart“, za což ji čekala další cena Emerald Award.

Píseň „I´m Leavin“ se na začátku roku 2007 dostala na 1. místo žebříčku European CMA Chart, kde překonala rekord v hranosti – udržela se na špici neuvěřitelných 14 týdnů a můžeme ji najít na výběrovém CD od Universal Music, kde se prezentují i takové hvězdy jako je Dolly Parton, Vince Gill,....

Nejvýznamnějším úspěchem této kapely je absolutní vítězství na výročním předávání cen European Country Music Association (ECMA – Evropská asociace country hudby) za rok 2007, kde získala 6 cen včetně té hlavní – Umělec roku.

Na připravované desce se objeví mimo jiné i tři dueta. S Peterem Dulou zazpívají Joe Diffie, Billy Yates a seznam hostů této hvězdné sestavy uzavírá jeden z nejlepších současných českých coutrymanů Petr Kocman.

Tuto kapelu můžeme pod názvem Veslári potkat na Slovensku a dále jako Peter & The Rowers po celé Evropě od Anglie přes Francii, Švýcarsko, Německo, Polsko... až po Litvu. Na konci roku 2008 se úspěšně prezentovala i v kolébce country hudby v americkém Nashvillu...

Na letošní srpen a září připravují The Rowers (Veslári) společné koncertní turné s mladou country hvězdou z Nashvillu Billym Ryanom. Navštíví Litvu, Francii, Polsko, Švýcarsko, Německo, Slovensko a ve čtvrtek 3.9. září zahrají i na jediném vystoupení v České republice v Hudebnín klubu Palmovka v Praze, kde vystoupí navíc jako host i Petr Kocman.

 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK