country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

BlueGround

Moderní americká country


BlueGround je jedna z mála skupin na českém trhu, která hraje současnou moderní country music. Všichni členové skupiny mají bohaté zkušenosti s účinkováním v různých hudebních souborech s různým zaměřením, od jazzu přes bluegrass, až po country a beat. Mají za sebou také poměrně bohatou studiovou praxi, řadu natočených alb, rozhlasové i televizní nahrávky.

Hrají především anglicky zpívaný repertoár, ale v poslední době intenzivně zařazují česky zpívané texty, které si většinou píší sami. V součastnosti (podzim 2011) tráví spoustu času ve studiu, kde se rodí nová kompletně česká deska, která už začátkem roku 2012 spatří světlo světa. Skupina vznikla v roce 2001. Frontmanem kapely je vynikající zpěvák Martin Mikuláš (kytara, zpěv), který téměř dvacet let působil v různých bluegrassových kapelách jako zpěvák a banjista. Několikrát oceněn Bluegrassovou asociací jako zpěvák roku. Spolu se svým bratrem Markem Mikulášem (el.kytara, zpěv), který patří mezi nejlepší akustické kytaristy na české bluegrassové scéně a v BlueGroundu zastává úlohu sólového kytaristy, mají v kapele hlavní slovo při přípravě a aranžování skladeb.
K původnímu jádru BlueGroundu patří vedle bratrů Mikulášů také baskytarista Jaroslav Teska (Vabank Unit) a bubeník Igor Holub (Naley Band). Oba před lety společně účinkovali i ve skvělé kapele Country projekt s Míšou Pávovou.
Začátkem roku 2009 do kapely nastoupil nestor steelkytary, pan Petr Klouda. Ten sám by vydal na celý článek. Hrál a nahrával snad s každým, kdo na české country scéně něco znamená a nebo znamenal. Z nichž je třeba vypíchnout hlavně Country Beat Jiřího Brabce, P. Bobka, Fešáky, Rangers, M. Hoffmana, K. Černocha, V. Martinovou, Naďu Urbánkovou, Lucii Bílou a spoustu dalších. O rok později se do služeb BlueGroundu přihlásil ostřílený hráč na housle a náš kamarád Jaroslav Štěrba dříve ve skupině Cop.

Současná sestava členů kapely BlueGround a kde jste je mohli dříve vídat.

Martin Mikuláš – zpěv, kytara, banjo, (Vabank, Quartet, Fámy),
Marek Mikuláš – zpěv, elektrická kytara, (Vabank Unit, Quartet, Fámy),
Jaroslav Teska – zpěv, basová kytara (Country Project, Vabank Unit),
Petr Klouda – steel kytara (Country beat Jiřího Brabce, Gram, Fešáci, K. Černoch a další ),
Igor Holub – bicí, percussion (Country Project, Naley Band),
Jaroslav Štěrba – housle (Cop)..


BlueGround vystupuje převážně na festivalech a koncertech zaměřených na poslech. Například Starý Dobrý Western, Kutnohorská Kocábka, Hradešínské Struny, Banjo Jamboree, Hašmar Country, atd.. Často koncertují v pražských klubech, poslední dobou se stále častěji objevují v Hudebním klubu Palmovka - Rikatádo. Ale neodmítnou ani hraní na bálech a zábavách.

O Kapele řekli:

"BlueGround je první česká kapela, která hraje moderní country podle amerického vzoru, který mně vždycky nejvíc bral a fascinoval... Ovládli své nástroje srovnatelně s Američany. Ti pánové umí hrát!"
Robert Křesťan (Druhá Tráva)

„Já mám moderní country strašně moc rád, a kdysi dávno jsem ho i s Plavcema zkoušel hrát. A musím říct, že jsem dost překvapenej, jak česká kapela dokáže zahrát takhle kvalitní a složité věci, které mají v repertoáru mistři, jako je Ricky Skaggs, Brent Mason, Alan Jackson a nebo Brad Paisley. Kluci to hrají velmi dobře. Líbí se mi!“
Jirka Kaleš (Rangers Band)
 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK