country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

Lukáš Taverna & The TASK

Oldies, Rock´n´Roll, Italské hity. Kapela živelného italského pianisty.


Zde je pár ukázek:
Whole Lotta Shakin'   [mp3]
Hey Baby   [mp3]
Rock Around The Clock   [mp3]
What I Say   [mp3]
Maxwell's Silver Hammer   [mp3]
Cry Ready   [mp3]
Italiano   [mp3]
Mamma Maria   [mp3]


Kapela TASK TRIO je na trhu již 12 let. Má nejlepší reference kapel z celé České republiky a za sebou 3000 úspěšně odehraných koncertů na firemních večírcích, svatbách, oslavách, v klubech i na soukromých akcích.

Kapela hraje klasický rock'n'roll a blues, převážně převzaté, ale i vlastní písničky. V repertoáru najdeme klasické hity od Elvise Presleyho či kapely Beatles, ale také např. hity italské kapely Ricchi E Poveri, v českém prostředí dobře známé a populární.

Energie, kterou je kapela schopna na koncertech ze sebe vydat a předat posluchačům, je nesmírně vážená a obávaná všemi českými kapelami! :-)


Kapela Fency vznikla 28. října 1998. Byla to sobota v Image Baru. V tu dobu již Lukáš pravidelně asi dva měsíce hrával v černém divadle Image v Pařížské ulici s kapelou Lazy Bones. Byla to první Lukášova česká kapela, jejíž ostatní členové bohužel nebyli příliš zvyklí na italské temperamentní chování. Nelíbilo se jim, že tehdy jejich sedmnáctiletý pianista a zpěvák během vystoupení skákal po pianu, lezl po něm a dělal striptýzy... Přesto, že tohle lákalo fanoušky a diváky mnohem více než tehdy ještě hrubě amatérská hudba, co z chlapců lezla, Lukáš byl tedy z kapely jednoduše vyhozen.

Jenže podniky, ve kterých kapela v té době vystupovala, chtěli Lukáše a nechtěli čtyři "tvrdé Y", co stáli nehybně na podiu a neuměli hrát... Lukáš měl tedy před sebou těžký úkol: Zůstaly mu sjednané termíny, asi 8-12 koncertů za měsíc, ale neměl kapelu, která by je odehrála. Tak narychlo sestavil kapelu Fancy. Název byl určen náhodným otevřením anglického slovníku... Tehdy začalo nesmírně dlouhé kamarádství s bubeníkem Martinem Švubem, který v kapele hraje dodnes. Kapela Fancy měnila často hráče a dokonce i název. Jelikož v Image Baru tehdy měli divadelní představení s názvem Fancy, kapela se přejmenovala na Fency, aby se to nepletlo.

V kapele se vystřídalo mnoho hráčů. Někteří vydrželi pár let, někteří jen jeden večer... Petr Koranda, Jirka Pilař, "Hona" (z kapely Classic Rock And Roll Band Pepy Pilaře), Dan Kozel, Adam Lešikar (z kapely And The End). V roce 2001 se náhle objevil Ondra Skoumal, se kterým Lukáš nahrál desku Chiodo Fisso. A protože v tomto tandemu byly nahrány všechny nástroje a zpěvy na desce, vznikl název TASK, složený ze jmen TAverna a SKoumal, aby se tímto odlišili od kapely Fency. Jenže postupně se kapela Fency přejmenovala na Task a dodnes vlastně není jisté :-), jak se kapela jmenuje a používají se oba názvy.

V lednu 2001 Lukáš spolupracoval s Karlínským Spektrem. Jednoho dne tam měl mít přednášku o Beatles a poté koncert. Zde se náhodně potkal s kytaristou Jirkou, který tu zkoušel se svou big-beatovou kapelou. Jirku nadchl Lukášův hlas, a tak ho vzal do kapely jako zpěváka. Postupem času se však ukázalo, že s kapelou to nikam moc nevede, a tak Lukáš nabídl basákovi Tomáši Hurychovi místo ve své kapele Task. Tomáš tedy v roce 2003 vystřídal basáka Jirku Pilaře, který z kapely odešel po dlouhých pěti letech. A o rok později se také kytarista Jirka se stal členem kapely Task.

Tomáš s Jirkou dnes s Lukášem hrají již asi pět let. S Ondrou Skoumalem se Lukáš naposledy viděl v roce 2002, kdy se po záplavách šli podívat do Ondrova bytu v Karlíně na jejich nahrávací studio, které bylo totálně vyplaveno a zničeno... Nyní již má kapela vlastní nahrávací studio, kde vznikají všechny jejich skladby, které se objevují i na koncertech.

Sláva, kterou si Lukáš vždycky sliboval a přál, přichází velmi pomalu a postupně a možná nikdy nebude tak velká, jak by si ji kapela představovala a zasloužila... Ale hlavní je dělat to, co člověka baví!
 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK