country a trampská muzika
oldies, rock´n´roll
rock & pop music, blues
reggae, travesti show
a klasika vesnických zábav

Tyrkys

country & rock (ostravská kapela)


Tykys je v Rikatádu již 8 let jednou z nejzajímavějších kapel. Dojíždí za svými fanoušky z "nedaleké" Ostravy.

Skupina TYRKYS vznikla v roce 1985 jako Bluegrassová kapela, která se později zaměřila především na vlastní tvorbu žánrově zaměřenou již více na Newgrass a Country. V té době skupina patřila mezi tehdejší Československou špičku v daném žánru. Asi největším úspěchem bylo získání prvenství ve finále celostátního festivalu Porta v Plzni v roce 1988.

Skupina TYRKYS se však v roce 1989 na pár let rozpadla.
Nový TYRKYS se objevil na scéně až v roce 1996, když Martin a Luboš ( mimochodem zakládající členové skupiny již v roce 1985 ) oslovili další dva muzikanty z tehdy rozpadlé skupiny Grassquartet. Byli to Gustav a David Nekola. TYRKYS se na začátku zaměřil pouze na převzatou tvorbu z oblasti moderního Country ale už také na skladby z jiných žánrů jako jsou Rock, Oldies i Pop. Snaha byla i o vlastní tvorbu.

V roce 1998 odchází David Nekola a nahradil ho Erik Vymazal. Ten setrval ve skupině pouhý rok. Koncem roku 1999 příchází Mojmír.V této sestavě dnes hraje TYRKYS po celé republice i v zahraničí. Repertoár je zaměřen především na tzv. covery všech hudebních směrů a to co v nejlepší kvalitě. Je to tedy jen otázka času, kdy i Vy TYRKYS uvidíte a uslyšíte.
 DOPORUČUJEME: DŘEVÁK   | PŘÍZEMÍ
FACEBOOK